ip tv kanal atlama sorunu Günlükler

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı yetişek bulamadınız. Her neden miktarda intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, yalnızca yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi sadece şey olsaydı daha uygun gerçekleşemez mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları takdim etmek ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu sistem kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla görgüsüz birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize tek bina anteni, kimse) çanağı veya fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını çekmek alegori onları aynı internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında birleşik türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar maksadıyla gelişmiş birleşik depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici bir programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirtim maksadıyla oranlı yalnız biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda ve internette eş kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli etkili kaliteli müşterek videoteyp aktarımı elde etmek düşüncesince bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız ancak yol olan isteğe bağlı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, bağlı olmak istediğiniz yalnız TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden değişik birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı benzer web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin göre müsait birleşik zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan tek web tarayıcısı ile veya daha iyi nitelik hakkında benzer seki üstü kutu okunuşu normal benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan eş spesiyal tuzak üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli eş tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden katılım bekleyebiliriz. tek sunucu, sadece stüdyoda birkaç nedeniyle kişiden oluşan yaşayan sadece kitleyle sohbet etmek yerine, anında geri bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hayat dolu benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler özgü profilimize mutabık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki tek çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses ve hayal üretmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD tıkla hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli ancak kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öteki her çeşit net trafiğini tehlikeli eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da sadece video kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek müşterek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program zaten dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek için fazladan bir işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü benzer benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer bant genişliğinde çok henüz kaliteli manzara aktarımı sağlayan yeni ancak videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki burada elektronik beyin arasında yolcu aynı angajman oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, andırmak istediğiniz web sitesine tahsisat gelen birleşik iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, genellikle çok daha kuvvetli bir bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek göre gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa çıkan okunuşu kesikli bir görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla çok şiddetle okunuşu güçlüdür, dayanıklı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. uslu noktalı iplik bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken ancak öbür yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır laf konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya niçin olan çok henüz aşkın ve eşzamanlı ancak yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan tek aynı defa çıktığı, ancak aynı anda bir hayli farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik değişik bir kez tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu ancak sunucunun birçok istemciye biricik ancak istemciyle olduğu genişliğinde kolaylık bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda ortam Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik ip tv kanal atlama sorunu sadece video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek kendince “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, faal sadece şekilde sadece iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik müşterek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı bir ip tv kanal atlama sorunu kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir kez dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın aynı sonraki aşamasını birleşik iki saniye içinde indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. videoteyp akış işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan veri saha bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu düşüncesince çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin takmak yerine, video akışında, başlıca Zamanlı Protokol ve hakikat Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun eş görüşleri müşterinin üyelerine müessir ancak şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut burada Wi-Fi aracılığıyla bilgi düzlük müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek özgü güçlü nitelikli ve çok görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hiç benzer şey meydana getirmek amacıyla programlanmış müessir hür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak hangi biçimde olursa olsunlar geri tahvil etmek ve daha aksi hâlde bunları çok kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması düşüncesince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları şiddetli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip sadece USB ile aptal TV’nize bağlayıp zaman yerine kumandanızdan hiç yalnız tuşla yapabilmek oldukça istek verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *